Ostrov - pravidelné meditační pondělky

Meditace jsou do odvolání zrušené!

Co je to meditace?

Meditace je psychologické cvičení, které zlepšuje koncentraci a stav bdělosti. Vypíná mysl a napomáhá k tomu, abychom rozeznali realitu od iluze, kterou nám mysl namlouvá. Pokud se na příklad v našem životě vyskytne potíž, meditace nám pomáhá vidět holá fakta a vypíná hodnotící mechanismy, které celou situaci jen zhoršují. Při meditaci doporučuji sedět v tureckém sedu nebo poloze lotosového květu. Záda mít narovnaná, oči zavřené a ruce volně položené třeba na kolenou. 

Meditace není pouze způsob, jak navázat pevné spojenectví se svým já a vydat se na cestu duchovního rozvoje. Vědecké výzkumy prokázaly, že správně prováděná meditace účinně ovlivňuje i náš tělesný stav - ve stavu meditace se zvyšuje vyplavování serotoninu (hormon štěstí), naopak klesá hladina kortizolu (tzv. stresový hormon). Zlepšuje se spánek, zmírňuje úzkost. Meditace také dokáže snížit hladinu krevního tlaku a zlepšuje činnost imunitního systému.

Myšlení se stává přítěží, když ji neumíme zastavit. Mozek funguje jako počítač, vše si pamatuje a co může, to si zjednoduší. Přijďte si jednou za 14 dní vypnout mozek. Napojit se na své Já a poznat svou vlastní podstatu. Když nás mysl ovládá, může to vést k úzkostným či depresivním poruchám. Dnes žijeme v době, která pomalu odkrývá i stinnou stránku myšlení, a to tu, že kdo příliš mnoho přemýšlí, ztrácí kontakt s realitou a svým představám připisuje reálný charakter. Od myšlení je proto vhodné se osvobodit - na chvíli umět vypnout.


PRAVIDELNÉ MEDITACE V OSTROVĚ

Při pravidelných setkáních v pondělí, jednou za dva týdny, se budeme učit základům meditace. Vysvětlíme si význam pozornosti pro naše životy a naučíme se, jak s pozorností pracovat. 

Na každém setkání se budeme v první části věnovat dechovým cvičením na vedení světla v představě tělem, meditaci na pozorování dechu, meditaci na zvuky v okolí, bezpředmětné meditaci.

Na závěr večera se budeme věnovat vždy jiné formě meditace - meditace na harmonizaci čaker, meditaci na Já, meditaci pro vnitřní sílu, vizualizačním meditacím, ...

Součástí budou i průběžné konzultace na to, jak výsledky meditací přivádět do praxe všední činnosti během dne.

Je možno zúčastnit se i jen jednotlivých večerů. Pravidelnou účast ale velice doporučuji. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Nejbližší termíny:  

  • 4.10. , 25.10 , 8.11. , 22.11. , 6.12. , 20.12. = 2021 
  • začátek vždy od 18:30 hodin, konec ve 20°° hodin.
  • na adrese: Rodinné centrum SLUNÍČKO, Klínovecká 998, Ostrov
  • zaváděcí cena pondělí  90 minut - 100 Kč splatné na místě
  • sebou si určitě vezměte dobrou náladu a pohodlné oblečení

Registrujte se na každý seminář skrze online formulář níže, nebo sms zprávou.

V červenci jsem se z Prahy po 8-mi letech vrátila do rodného města, kde postupně budu nabízet své služby. Využijte zaváděcí ceny a přijďte se osobně společně ponořit do niterního ticha. Přijďte se naučit zklidnit svou mysl a seznámit se s možnostmi osobního růstu.

Eva Strmisková

Podnikatelská 565, Praha - Běchovice

Rodinné centrum SLUNÍČKO, Klínovecká 998, Ostrov

+420 608210058

strmiskova2019@seznam.cz

Facebook Eva Strmisková terapeutka a kouč, stránky osobního rozvoje

Chcete mě kontaktovat?